A message from the European Citizen's Initiative to End Ecocide
Is this email not displaying correctly?
View it in your browser or choose a different language.
End Ecocide in Europe

Znaczny udział Zespółu Koniec Ekobójstwa w tournee Pucharu Świata Wodza Raoni.

Wyznaczenie Brazylii przez FIFA jako gospodarza Mistrzostw Świata w 2014 r., a następnie Igrzysk Olimpijskich w 2016 w Rio de Janeiro, dał władzom oraz gigantom sektora rolno-przemysłowego, energetycznego i górniczego "okazję" do przyspieszenia industrializacji chronionych obszarów leśnych, dziesiątkując prawa ludności autochtonicznej na ich własnych terytoriach, które, nota bene, są bardzo pożądane.

1 czerwca, legendarny Wódz Raoni Metuktire i jego bratanek Wódz Megaron Txucarramãe, członkowie plemienia Mebengôkre Kayapó z brazylijskiej Amazonii, rozpoczęli tournee po Europie (Francja, Wielka Brytania, Norwegia, Monaco), zorganizowanego przez Amazon Planet w celu uzyskania poparcia dla Kayapó oraz wszystkich plemion w całej Brazylii, w walce w celu ochrony ziemi ich przodków i ich sposobu życia. Obaj wodzowie również nalegają, aby rząd brazylijski wyznaczył obszar znany jako Kapôt-Nhinore, który jest zarazem świętym miejscem dla Kayapó. 

W dniu 4 czerwca, rzeczniczka Koniec Ekobójstwa Valérie Cabanes wzięła udział w konferencji publicznej z wodzami Raoni i Megaron we francuskiej Radzie Gospodarczej, Społecznej i Ochrony Środowiska (ESEC) w Paryżu, wyjaśniając, które przepisy powinny być wdrożone, aby zatrzymać ekobójczą działalność przemysłową w Amazonii. Następnego dnia dali wspólną konferencję prasową w Muzeum Quai Branly, która uzyskała szerokie odbicie w mediach.  Następnie Raoni i Megaron spotkali się z 200 dziećmi, w słynnym ogrodzie Trocadero, aby wyrazić swoje obawy dotyczące praw przyszłych pokoleń.

W Wielkiej Brytanii, nasz angielski zespół uczestniczył w dwóch wystąpieniach Wodza Raoni. Jeden odbył się w University College w Londynie, drugi na Uniwersytecie w Oksfordzie. Wydarzenie w Oxfordzie zostało poświęcone ekobójstwu jakie ma miejsce w Amazonii, włączając przemówienie Polly Higgins. Wódz, który ma ponad 80 lat, oraz jego bratanek opowiadali z pasją o brazylijskim rządzie, który blokuje umówy na wyznaczenie kluczowych części dżungli oraz o potrzebie zjednoczenia się w celu ratowania lasów deszczowych. Zebraliśmy ponad 100 podpisów na tych dwóch wydarzeń.

Ekobójstwo miesiąca: Plastikowe morze, Almeria, Hiszpania

Miasto El Ejido, w Almeríi, południowej prowincji Hiszpanii jest otoczone plastikowym morzem cieplarni o powierzchni około 30.000 ha, pierwotnie suchego lądu (prawie jedna trzecia powierzchni to nielegalne cieplarnie). Prowincja jest znana jako jedna z największych powierzchni na świecie używających plasticulture.

Przez dziesięciolecia, cieplarnie z Almerii produkowały ponad połowę zapotrzebowania Europy na świeże owoce i warzywa z wykorzystaniem pestycydów i intensywnych metod uprawy. Region stał się bardzo konkurencyjny z powodu ogromnej siły roboczej bez potrzebnych do pracy dokumentów, pracujących w cieplarniach w fatalnych warunkach. Ponad 2.7 million ton produków jest uprawianych rocznie, co stanowi ponad €1.2 mld działalności gospodarczej.

Owe cieplarnie znacząco przyczyniają się do globalnego ocieplenia, używając 1 metra sześciennego wody na m2 rocznie, o stanowi 4 do 5 razy więcej niż rzadkie, roczne opady w tym regionie (średnio 200 mm opadów deszczu rocznie spada na ten rejon, który kiedyś był suchą sawanną), nie wspominając o transporcie, niezbędnym do dystrybucji produktów po całej Europie i poza nią. Pozostaje jeszce pytanie, co zrobić z tym całym, zużytym plastikiem, pytanie to jest nadal nierozwiązane ... Podsumowując, w celu wzrostu pomidorów w zimie, stworzyliśmy jedno z kilku ekobójstw, które jest widoczne z kosmosu… aby to zakończyć: podpisz na www.endecocide.org.

Raport działań z Wielkiej Brytanii

Po Austrii, teraz my przedstawiamy Państwu angielski zespół Koniec Ekobójstwa! Mamy około 30 wolontariuszy w całym kraju, ale większość z nas jest w Londynie. W ciągu ostatnich 1,5 roku pracowaliśmy ciężko, aby zebrać podpisy w Wielkiej Brytanii. Niektóre najważniejsze nagłówki to:

  • Produkcja clipu“Eradicating Ecocide Rap” - Wielkie dzięki dla Row i jego zespółu!
  • Charytatywny tygiel w weekendy w sklepie LUSH w Londynie
  • Konferencja prasowa z Vivienne Westwood - podsumowanie tutaj
  • Zbieranie podpisów przy straganach na targach i festiwalach
  • Organizacja Mock Trial w Reading University z pomocą nowych wolontariuszy
  • Zbieranie podpisów podczas marszu przeciwko Monsanto i Save the Arctic
  • Udział w panelach, konferencjach, dyskusjach, projekcjach filmowych ... udział w ponad 50 imprezach organizowanych przez innych
Jeśli chcecie do nas dołączyć lub już działacie z lokalną grupę gdzieś w Wielkiej Brytanii, której nie jesteśmy świadomi, proszę skontaktujcie się z Lucy (lucy@endecocide.org). Organizujemy również spotkanie zespołu w dniu 19 lipca w Stroud, będziecie bardzo mile widziani! Wystarczy się skontaktować.

Chcesz również pomóc? Pomóż nam osiągnąć MILION I PODAJ DALEJ, zapytaj przyjaciół i kolegów aby podpisli i podali dalej. Dopóki jest czas! Podpisz na www.endecocide.org

Jeżeli chcieliby Państwo aktywnie do nas dołączyć i pomóc w budowaniu lepszego świata wyślijcie e-mail do Lucia lucia@endecocide.eu

Zakończmy Ekobójstwo razem! Każda pomocna ręka sie przyda!

Copyright © 2013, www.endecocide.org, All rights reserved.
You have received this email after registering your interest
in supporting us at www.endecocide.org
 unsubscribe from this list